فعالیت بدنی و روش های تشویق کودک به ورزش

بچه ها در طول روز به حداقل یک ساعت فعالیت بدنی نیاز دارند، که میتونه ورزش تخصصی باشه و یا بازی، تحرک و تمرین روزانه. برای ترغیب بچه ها به فعالیت بدنی روش های زیادی وجود داره که در آرمیک سافت بهتون معرفی می کنیم.

روش های تشویق کودک به فعالیت بدنی و ورزش

نیاز به فعالیت بدنی در کودکان

🔹 برنامه ریزی ورزش داشته باشید. نیازی نیست که حرکات ورزشی تخصصی برای ایجاد فعالیت بدنی برای بچه ها داشته باشید. می تونید چند تا حرکت نرمشی ساده از اینترنت یاد بگیرید و با بچه ها در یک زمان مشخص ورزش کنید.

می تونید یه زمان برای بعد از مدرسه اومدن بچه ها در نظر بگیرید که بعد از خوردن غذا و کمی استراحت با هم ورزش کنید. اینجوری فعالیت بدنی کودک در طول روز انجام میشه و نیاز نیست نگران اضافه وزن هم باشید.

🔹 نرم افزارهای مختلف آموزشی متنوعی تو کافه بازار برای افزایش فعالیت بدنی و ورزش وجود داره. شما می تونید با نصب اونها و انتخاب حرکت های مناسب با بچه ها تمرین و نرمش کنید.

اگر از نظر هزینه برای شما امکان پذیره می تونید با هم کلاس ورزش برید و علاوه بر کودک فعالیت بدنی خودتون هم ورزش کنید.

نیاز به فعالیت بدنی در کودکان و نوجوانان

🔹 در روزهای تعطیل و در زمان تفریح خارج از خانه هم به فعالیت بدنی و بازی های گروهی بپردازید. سعی کنید محیط های بی خبر و طبیعت با هوای خوب برای بچه ها انتخاب کنید تا بتونن دنبال تو بدون و بازی کنند.

🔹 از مامان های دیگه کمک بگیرید. می تونید با مامان های دیگه هماهنگ کنید و زمانی برای ورزش و فعالیت بدنی و کلاس برای بچه ها مشخص کنید. کلاس های ورزشی با حضور یک دوست و هم بازی برای بچه ها خوشایند تره.

اهمیت ورزش و تناسب اندام برای کودکان

🔹 رقص و فعالیت بدنی بیشتر. اگر کودک شما به ورزش یا فعالیت بدنی علاقه نداره، حتما رقص رو امتحان کنید.  موسیقی مورد علاقه بچه ها رو پخش کنید و سعی کنید به تحرک بیشتر ترغیبشون کنید.

🔹 برای اینکه بفهمید کودک شما تو چه زمینه ای استعداد و علاقه داره، می تونید به باشگاه ها و کلاس های ورزشی مختلف ببرید. با دیدن برنامه های ورزشی و یا کلاس ها می تونید نظر بچه ها رو راجع به ورزش مورد علاقه اش پیدا کنید.

فواید فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان

🔹 اگه با هم تمرین و فعالیت بدنی می کنید به کودک خودتون هم اجازه مربی شدن بدین. اگه کلاس ورزشی میره و فعالیت های بدنی داره بذارین حرکاتی که یاد گرفته رو به شما نشون بده.

معمولا بچه ها به فعالیت بدنی، تحرک و بازی علاقه زیادی دارند پس تشویق اونها به انجامش کار خیلی سختی نیست.

چگونه کودکان را به ورزش علاقه مند کنیم؟

نظر و پیشنهاد شما چیه؟

فعالیت های بدنی پر انرژی برای کودکان باعث می شه اونها روحیه خوبی داشته باشند و انرژیشون برای همه روز داشته باشند. نظر شما در این رابطه چیه؟ پیشنهاد خودتون رو برای ما بنویسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *